Esmaspäev, 9 detsember
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
 Teemade nimekiri
 
Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: Kristiina Allekõrs
Postitatud: 5 juuni 2007, 00:41

Ma olen väga palju tähele pannud ühe astme probleemi, kus on takistuseks ainult üksainuke või kaks astet. Minu ettepanek on selline et igas kohas kus on ühe-kahe astme mure, peab asutus tegema trepimaterjalist kallaku mis on imeodav. Olles ise elektrilise tooli kasutaja, tunnen, et käsipuuta lihtne kalle on vägagi väärtuslik. Palju etem kui üksainus takistav aste. Talvel võib olla libe aga vähemalt saan sisse ilma abita! Kui iga avalik asutus likvideeriks selle ühe trepiastme,mis tal on, või ehitaks kallaku juurde oleks ehk kolmandik ligipääsuprobleemidest lahendatud ehk väga paljud objektid muutuks ligipääsetavaks, isegi kui käsipuid pole!
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: K.Allekõrs
E-post: kristiina.allekors@mail.ee
Postitatud: 29 juuni 2007, 19:33

Mai apteek Pärnus on uusehitis milliseid enam tekkida ei tohiks kusagil ehk mitmekordne uusehitis avalike kohtade tarbes ilma liftita! Uutes ehitistes peab lift olema. 2003 aastast tehtud ehitisi saab vahele ka võtta. Ega muidu sellised asjad ei kao.
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: jĂĽri
Postitatud: 30 juuni 2007, 20:42

...aga aja asi korda
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: K.Allekors
E-post: Kristiina.allekors@mail.ee
Postitatud: 1 juuli 2007, 22:17

Pärnu asja ma ei saa korda ajada ja nii moodi üksikult on väga raske ,tuleb seaduses kohustada omavalitsusi võtma allkirja ehitiste valmimisel nagu Tallinnas. Tallinnas ei anta kasutus- lubagi enne kui liikumispuudeliste ühingu allkiri olemas. Peaks kohustuslikuks ajama selle asja kõigile. J.Partsiga tuleb rääkida, et ehitusseadus on vildakas veel seetõttu, et pole sanktsioone kui uusehitis on ligipääsmatul(kas või osaliselt,nt. kaldtee on aga lifti pole!)t tehtud peale 2003.aasta. Sanktsioonid peavad olema ka vältimatud(ringi tegemine)! Ma mingil ajal lähen spordihalle Tartus vaatama ja kui nendes pole lifti siis tõmban küll liistule. Mis Tartus avastan seda üritan korda ajada. Võru tn. uued kõnniteed tundusid vildakad aga seletati linnast et kiht asfalti tuleb veel ja nad jälgivad et nõuetele vastaksid(vastutava lv osakonna juht) Nii, et ma ajan mida saan, Tartus. Aga ehitusseadust tuleb karmistada sest suhtumisele loota veel ei saa. Samuti uued liini bussid tõmbasin liistule ja pole avastanud, et uusi tulnuks ja need jäävad paraku aga ehk järgmised tulevad madalapõhjalised ja kui mitte siis läheb asi kurjaks sest see oleks siis juba teine kord rikkuda eurodirektiivi ja siis küsin küll kuhu kaevata erafirma Go Bus!
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: K.Allekõrs
Postitatud: 3 juuli 2007, 21:47

Lisan edaspidi kommentaarid ehitiste kohta patuse ehitise juurde! Kes tahab see lugegu aga Jüri Järve peaks kindlasti lugema!
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: Kristiina Allekõrs
Postitatud: 4 september 2007, 13:16

Mu kommentaar sakalas Villu Urbani artikli kohta!
Villu,räägi sellest Sakala toimetuse majast liikumispuudega inimesteliidu tegevjuhile Auli Lõokesele. Selle hoone saab liistule tõmmata ja ka kohtus võita sest peale 2003 aastat on seaduse järgi kohustus teha uued hooned ligipääsetavaks! Ainus asi et sanktsioonid pole paigas a´la kohustuslik ringi tegemine,projekti eelnev kooskõlastus liikumispuudelistega. Mis on väga kahetsusväärne!

Samuti pole ehitusseaduses öeldud et lift peab olema kui korruseid avalikkuse jaoks on enam kui üks! Suruge seda vildakat ehitusseadust! Samuti vaja muinsuskaitsealustes hoonetes asjad reguleerida, et ei sõltuks asjad ametniku suvast ja tujust. Selles vallas on tark uurida välismaa kogemusi, nt.Iirimaa jne.
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: K.Allekõrs
Postitatud: 4 september 2007, 13:26

Samuti tuleks seaduses ära tuua,et rendipinna haldaja oleks kohustatu hoonet tegema ligipääsetavaks kui see on mõeldud avalikuks kasutamiseks. Ma tean,et Tartus Riia tn ja Tähe tn. nurgal ei saa autokooli kontorisse kuidagi sisse, mõlema ukse ees on trepp. Aga lube tahavad liikumispuudelised vägagi
Re: Ligipääsetavusest asjalikult.
Nimi: tore
Postitatud: 6 september 2007, 10:00

nii see on

Veateade: otselingi abil ei saa teateid postitada (spämmirobotite keelamiseks). Palun avage foorum uuesti menüüde abil navigeerides.

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid