Laupäev, 7 detsember
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
Alexela Oil avab esimese invasõbraliku tankla Eestis (24 mai 2007)


Pressiteade 23.05.2007

Alexela Oil avab koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga esimesena Eestis tankla, kus liikumispuudega kliendid ei pea tankimiseks autost väljuma.

Eesti kõige kaasaegsema varustusega tankla avab Alexela Oil reedel, 25. mail Tallinn-Tartu maantee ääres Laeva vallas. Kohta kutsutakse rahvasuus ka Hollywoodiks, tulenevalt selle juures olevale künkale paigutatud sildist, mis jäljendab maailmakuulsat Hollywoodi silti Kalifornias.

Paralleelselt alustavad alates reedest tankimisabi pakkumist kõik Alexela Oil mehitatud tanklad - 23 tanklat 87st.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht Auli Lõoke kirjeldas, et seni on ratastooli kasutav klient pidanud tanklasse minnes kaasa võtma abilise, kes autot tangiks, või autost väljumiseks ratastooli ümber istuma, millega kaugeltki kõik üksi hakkama ei saa.

Abiteenust pakkuvad tanklad on mujal Euroopas, kus puuetega inimestele enam mõeldakse, rohkem levinud, ütles Lõoke.

“Liikumispuudega inimene saab tankla juurde sõites anda abi saamiseks märku operaatorile, kes abistab klienti auto tankimisel, ilma et klient peaks autost väljuma,” ütles Alexela Oil’i tegevjuht Ain Kuusik. “See on jätkuks meie juba pikemale koostööle Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga ning meil on au olla esimesed, kes liikumisraskustega inimeste jaoks niivõrd vajalikku abi pakuvad.”

„Meil on hea meel, et kui ideega välja tulime, siis Alexela ei vajanud pikka veenmist, vaid võttis mõttest kohe kinni ja tegi selle ära. Alexela on meie pikaajaline toetaja juba 1990. aastatest ning koostöö on läinud aina konstruktiivsemaks. Teeb rõõmu, et Alexelas on niivõrd mõistvad inimesed,” lisas Lõoke.

Aasta tagasi Hydro Texaco A/S-ilt Uno X tanklad ostnud Alexela Oili tanklate koguarv Eestis, Lätis ja Leedus on kasvanud 87 tanklani. Eestis on Alexela Oil 58 tanklaga suurim tanklate kett, Lätis on Alexelal 7 ja Leedus 22 tanklat.

Alexela Oil asutati 1993 aastal ja on enamusosaluses ettevõtte juhtkonnale kuuluv kütuse jaemüügiettevõte, mis annab tööd 160-le inimesele Eestis, Lätis ja Leedus. Kontserni majandusüksuste netokäive oli 2006. aastal ligi 1,8 miljardit krooni.

Lisainfo:
Ain Kuusik
AS Alexela Oil tegevjuht
ain@alexela.ee
+372 6 508 508

Auli Lõoke
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
+372 52 93 144
elil@elil.ee

Arhiiv

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid