Teisipäev, 21 jaanuar
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
Ratastooliinimesed kaardistavad Pärnut (24 mai 2007)
Ratastooliinimesed kaardistavad Pärnut

24.05.2007 00:01
Grete Naaber, Pärnu Postimees


Pärnu Ratastooli Klubi esindajad Toomas Mihkelson ja Rene Konstaabel testivad eilsest ratastooliga ligipääsetavaid avalikke kohti, millega Pärnu reastus juba varem testimist-kaardistamist alustanud Tallinna ja Viljandi kõrvale.

«Kogume andmeid liikumispuudega inimeste jaoks oluliste objektide kohta. Tulemused kanname kaardile ja avaldame internetis aadressil www.liikumisvabadus.invainfo.ee,» selgitas Mihkelson.


Valed tõusunurgad


 
 
 
 

Esimesena testisid Mihkelson ja Konstaabel eile Supeluse tänava ääres paiknevat restorani Must Pärl, edasi külalistemaja Delfine ja taastusravikeskuse Estonia rohelist maja.

Keskpäeval ütlesid mõlemad mehed nagu ühest suust: «Päris hea on Estonia roheline maja: kaldtee vastab nõuetele, majas on invatuba ja suur tualett, liikuma pääseb liftiga.»

Kõige rohkem on Pärnus eksimusi kaldteede tõusunurgaga, see viga paistis olevat ka Kuuse tänava postkontori ees kaldteel. Mihkelson võttis kontrolliks appi mõõdulindi. «Sentimeetri jagu on tõus järsem kui vaja,» leidis ta. «Meie Toomasega sõidame siit üles küll, aga pisut nõrgemate kätega ratastoolis liikujal läheb raskeks,» lausus Konstaabel.

Pärnu linnavalitsus toetas liikumisvõimaluste testimist ja ligipääsetavuse kaardistamist 20 000 krooniga.

«Meil on aega kolm kuud, et käia läbi kogu linn. Aga võtsime nõuks töö varem lõpetada, sest suvitajad tahavad Pärnusse tulla. Et info kiiresti leviks, otsustasime testitud kohad kümne kaupa kohe internetti üles panna,» ütles Mihkelson.

«Ka vanematel inimestel ja emadel lapsevankritega on hea teada, millised liikumisvõimalused neil on, kaldteed kasutavad nemadki,» märkis Mihkelson.


Tualetti minek raske


Konstaabli sõnul on Pärnus ratastooliga liikujad tihti olukorras, et nad saavad süüa, aga ei pääse tualetti. «Lähed vaid paariks tunniks istuma, aga ikka võib olla vajadus tualetti minna.»

Mõlema testija arvates on käsilolev kaardistamine ja info edastamine interneti kaudu oluline ka teistele Pärnu inimestele. Nii saavad soovijad järele vaadata, kuidas sobib koht ajaveetmiseks.

«Kõige tähtsam on ligipääsetavus. Kui see on lahendatud, laabuvad paljud probleemid iseenesest,» märkis Mihkelson.

 Arhiiv

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid