Laupäev, 7 detsember
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
Invaparkimine Mustika kaubakeskuse juures. (2 september 2007)


Prisma kaupluste ees on pikemat aega praktiliselt võimatu leida liikumispuudega inimesel invaparkimiseks vaba kohta, sest olematuks kulunud märgistused jäävad märkamatuks tava autokasutajatele. Otsustasime siis saata kirja Prisma juhtkonnale.
Kiri ise oli järgmine:

Tere,
olen Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu projektijuht ja tegelen alates 2006. aasta juulist Tallinna linna ühiskondlike hoonete kaardistamisega (invaparkimine, kaldteed, inva wc jne). Projkti rahastab Tallinna Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekt on vajalik nii linnakodanikele (puuetega inimesed, väikelaste vanemad, eakad jm) kui ka turitidele, kes meie linna külastavad. Kaardistamise projektiga on ühenenud veel Viljandi, Pärnu ja Saue ning tulevikus laieneb projekti tegevus veelgi.
Projekti tulemustega saab tutvuda interneti aadressil www.liikumisvabadus.invainfo.ee .
Kuna ise kasutan liikumisel ratastooli ja sõiduautot, siis on mulle oluline, et saan parkida oma autot kaupluse sissepääsule võimalikult lähedale. Olen Prisma Peremarketi pidev külastaja, sest siin on kaubavalik lai ja riiulite vahel võimalik ratastoolis probleemideta liikuda. Kahjuks on Mustamäe Prisma ees parkimiskohtade tähistus olematuks kulunud ja neid kohti kasutavad pidevalt tavaliselt terved autokasutajad, mistõttu on liikumispuudega inimesel praktiliselt võimatu invakohtadele oma autot parkida.
Teen ettepaneku invaparkimiskohtade märgistust uuendada ja paigaldada tähised, mis juhiksid tava autojuhtide tähelepanu sellele, et nende parkimiskohtade puhul on tegemist invakohtadega. Turvamees peaks korrale kutsuma neid autojuhte, kes pargivad oma autod invakohtadele.

Lugupidamisega,
Arko Vool
Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu
Tallinna projektijuht
Arko.vool@gmail.com
Tel: 58058063

Peagi alustati parklas valgete joonte märgistamist ja leiti ka lisavõiamlusi uute ja eelnevate invakohtade sinisega märgistamiseks. Nüüd, oh imet, seisavad 4 invakohta vabadena. Ja oleme korduvalt märganud, et erinevad puudega inimesed külastavad Mustika keskust ja Mustamäe Prismat. Selle üle on ainult hea meel, sest olukord muutub paremaks ja inimesed leiavad mujal oma autodele parkimiskohti ja ei pargi sinistele invakohtadele.

Arhiiv

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid